Jogu učím od roku 2012, kdy jsem dokončila certifikovaný kurz u Knaislů. Tak jako většina současných učitelů jogy jsem prošla kurzem, který sice trval rok, ale intenzita studia byla jeden víkend v měsíci. Sakum prásk to vychází na jeden měsíc studia. Myslíte, že za tu dobu člověk zná dost na to, aby mohl být zodpovědný za to, co předává? Nestačí. Byla jsem tzv. rychlokvaška, získané znalosti mi časem přestaly stačit, hledala jsem v knihách, jezdila na různé jogy, k různým učitelům a tápala, nakonec jsem našla kurz v Hradci Králové u indického učitele Ajaye Bobade Joga do hloubky, kde jsem začala dostávat chybějící informace. Jezdím tam od roku 2014 pravidelně jednou měsíčně.

Současně jsem ke studiu jogy přidala studium prvního ročníku ayurvédy u stejného učitele.

 V kurzech studujeme podle tradičních indických textů, s výkladem učitele, vracíme se k základním principům jogy a já v tom vidím smysl a cestu. Joga jako taková je ucelený systém, není to jen cvičení, je to přístup k životu, filozofie, práce s myslí, třeba ve formě ovládání emocí, studium. 

V lekcích klademe důraz na dodržení základních pohybových principů, jako je třeba dodržení správné linie, správné využití síly a váhy, dechu, uvolnění v pozicích, děláme přípravná a posilovací cvičení. Nepodléháme moderním trendům, necvičíme dynamicky. Připravujeme tělo postupně. Vedu Vás k vnímání vašeho těla, toho, co děláte, jak cvičíte. K pozornosti dovnitř.

 

xxx