TRADIČNÍ JOGA - JOGOVÉ POZICE - DECH - RELAXACE - MEDITACE

 
 
Vysvětlení správného provádění pozic, rovnováha, protažení, zpevnění, vnímání vlastního těla a dechu, zklidnění, meditace.
 
Joga je přirozené vnímání těla, součást mého života, radost a zastavení se, také neustálé studium a nekončící poznávání. Ráda se podělím o své znalosti s dalšími, kteří hledají příjemnou jogu nebo chtějí na chvíli vykročit z kolotoče každodenních povinností. Dechové techniky mají skvělé účinky na psychiku. Pravidelné správné praktikování jogy dělá bystrou a klidnou mysl, silné a pružné tělo a vnáší tak do života větší spokojenost. 
 

JAK PROBÍHÁ LEKCE?

 
Lekce trvá 90 minut, máme tak dostatek času na počáteční zklidnění pomocí dechu, naladění se na sebe. Používáme pravidelně dechové techniky, které Vás naučím, vysvětlím Vám jejich benefity, účinky i kontraindikace. 
Práce s rovnováhou. Zkoušeli jste stát na jedné noze se zavřenýma očima? Že to nejde? To si na začátku myslí hodně lidí. Cvičení se zavřenýma očima nás vede k úplně jinému vnímání těla. 
Některé pozice cvičíme s dopomocí, při cvičení chodím mezi těmi, kdo cvičí a opravuji, upravuji, vysvětluji postavení v pozicích. 
Na lekcích se protáhneme, také posílíme tělo a zklidníme rozvířenou mysl.
Cvičíme spíše v klidu s pozorností zaměřenou k sobě, dovnitř. 
Než se ponoříme do závěrečné vedené 15-ti minutové relaxace, projdeme si cvičení na uvolnění kyčlí. 
Pak už se jen zachumláte do deky, v zimě doporučuji i teplou mikču a ponožky a můžete se nechat odnést do klidných vln vaší mysli.
 
 

JSOU LEKCE VHODNÉ PRO MUŽE?

 
No jasně. Joga a jogové techniky byli původně spíše mužskou záležitostí. Mít dobře pohyblivé tělo, umět správně dýchat, uvolnit se, vědět, jak pracovat se stresem, umět se zklidnit, cítit se fit, to chceme přece v základu všichni. I vy můžete na chvíli zavřít oči a vnímat sebe, svoje tělo a svoje pocity.
 

JSEM TEENAGER

 
Tělo se mění, vnímání sebe, života a lidí kolem nás se mění, v životě spousta změn a joga je jedna z cest, jak se v tom uvolnit. Naučíš se zklidnit pomocí dechu, procvičíme bolavá záda, posílíme potřebné svaly a zároveň se díky cvičení a protahování do těla uvolňují endorfiny, takže ti bude přinejmenším po cvičení dobře. No a když se naučíš zapojit cvičení do běžného života, tak získáš skvělou dovednost, kterou Ti bude tvoje máma závidět a možná tím inspiruješ ostatní. 
 

JSEM ZAČÁTEČNÍK

 
Fajn, správný čas začít s jogou je právě teď. Přijď to vyzkoušet a i když si budeš možná ze začátku připadat, že všichni toho umí tolik a tobě to nejde a nikdy nepůjde, věř, že je to jen o trpělivosti. Na lekcích se věnuji lidem hodně individuálně. Postupně ti pomůžu upravit postavení těla při cvičení, postupně se naučíš dobře vnímat svoje tělo a potom to můžeš začít aplikovat do každodenních pohybů. Protože joga není o tom si občas zacvičit, ale o používání správných pohybových i mentálních vzorců. Doporučuji přijít min. 3x 
 

JSEM PO OPERACI, MÁM OMEZENÍ, BOLÍ MĚ ZÁDA...

 
Prosím napiš nebo zavolej, domluvíme se, zda je cvičení vhodné nebo zda ho pro Tebe budu muset upravit. Možnosti jsou. A já potřebuji pro správné cvičení ta omezení znát!